Värsked Tallinna uudised | Linnaleht

Birgitta festivali suurkontserdid

LL 15.07.2017, 15:06

Pirita kloostris peetav rahvusvaheline Birgitta festival jätkab juba traditsiooniks kujunenud tava.

Selleks on -- tuua lavale üks spetsiaalselt festivali jaoks loodud lavastus, mis tähendab, et etendusi mängitakse festivali ajal vaid kahel korral. Viimastel aastatel on need olnud vokaalsümfooniliste suurvormide lavastatud versioonid, nagu Joseph Haydni „Loomine” 2015. aastal või Wolfgang Amadeus Mozarti „Reekviem” mullu. 2017. aastal on selleks Haydni kuulsa oratooriumi „Aastaajad” lavastus, mille valmistab ette sama meeskond lavastaja Ran Arthur Brauni juhtimisel, kes tegi ka suure menuga etendunud Haydni „Loomise”. „Aastaajad” etendub 4. ja 5. augustil kell 19.
Giuseppe Verdi kolmevaatuseline ooper „Traviata” on tänapäeval üks esitatumaid oopereid maailmas, teos põhineb Alexandre Dumas’ noorema romaanil „Kameeliadaam”, mis avaldati aastal 1848. Anu Lambi lavastatud „Traviata” etendub 8. augustil kell 19.
„Tosca” on Itaalia helilooja Giacomo Puccini ooper, mille libreto kirjutasid Luigi Illica ja Giuseppe Giacosa. Teos põhineb Victorien Sardou' draamal „La Tosca”. Blanche McIntyre lavastus kantakse ette 11. augustil kell 19.