Sport | Linnaleht

Tartu rulluisusprint tuleb senisest veelgi põnevam

Tanel Rungi, Klubi Tartu Maraton kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist 10.08.2017, 16:39

Järgmisel laupäeval, 19. augustil juba seitsmendat korda aset leidev Tartu rulluisusprint üllatab osalisi uue ja haarava 100-meetrise distantsiga.

Rulluisusprindi eelsõidud on nagu eelmiselgi aastal eraldistardist. Ühtlasi pannakse eelsõitudega paika rullitajate asetus väljalangemissõitudeks (peetakse sõitja vs. sõitja põhimõttel), millega jõutakse välja finaalideni.

„100 meetri sprint on uisutajate seas tuntud formaat, mis on ka näiteks maailmameistrivõistluste programmis. Eelmistel aastatel olid sõidud neljaste gruppidega, kuid sel korral peetakse võistlus sõitja vs. sõitja formaadis, mis teeb ürituse ka pealtvaatajatele paremini jälgitavaks,“ rääkis võistluste projektijuht Oliver Kivimäe. Muide, sel aastal saavad ka rahvasprinterid esmakordselt võimaluse oma kvalifikatsioonis sõidetud tulemust väljalangemissõitudes parandada.

Rulluisusprindi tunamulluse tšempioni Marten Liivi arvates saavad distantsi esimesed meetrid olema määrava tähtsusega. „Ei ole küll kunagi nii lühikesel distantsil võistelnud, kuid ilmselt saab start olema väga tähtis, just see, kui kiiresti saab hoo ülesse, kui kiiresti saab kohapealt minema,“ ütles ta.

7. Tartu rulluisusprint ja rahvasprint peetakse 19. augustil, päev enne 11. Tartu rulluisumaratoni starte. Vaata lähemalt tartumaraton.ee.

------------------------------

10 kilomeetrit uuel asfaldil

Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeval ehk 20. augustil peetava 11. Tartu rulluisumaratoni rada saab endale ligi 10 kilomeetri ulatuses uue asfaldi.

„Täpsemalt tuleb uus asfalt Jõhvi-Tartu-Valga maanteele Kikiverest kuni Tartu Vahi tänava ringteeni. Seetõttu veerevad osalised tänavu varasemast kiiremini ja mõnusamalt,“ rääkis võistluste projektijuht Oliver Kivimäe. Nimetatud rajalõik kuulub kõigi kolme rulluisumaratoni distantsi (42, 21 ja 10 km) sisse.

Kuubiku sari on enne rulluisumaratoni poole peal. Meeste konkurentsis on kolme etapi järel seis ülipingeline: esikolmik mahub kõigest seitsme punkti sisse. Kuubiku sarja juhib Rait Pallo 3005 punktiga, kellele järgnevad Juri Širokov ja Raul Olle vastavalt 3000 ja 2998 silmaga. Naistest on kindel liider Eike Laidver.

Artikkel ilmub Linnalehe ja Tartu maratoni klubi koostöös