Värsked Pärnu uudised | Linnaleht

Kahe Silla jooksul võtavad mõõtu Fosti, Nurme ja Mukunga

LL 31.08.2017, 17:00

Pärnus 2. ja 3. septembril toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks toob kahel päeval rajale ligi neli tuhat spordisõpra, nende seas Eesti jooksuparemiku ning külalisi välismaalt.

Pühapäeval kell 12 startivale jooksule on end kirja pannud hiljuti Londoni maailmameistrivõistlustel maratoni läbinud Tiidrek Nurme ja Roman Fosti. Keeniast saabub taas kohale varemgi Pärnus võidutsenud Ibrahim Mukunga Wachira. Rios pronksmedali võitnud Allar Raja antava stardipauguga suundub 10 km distantsile umbes kaks tuhat jooksjat ja ligi 750 käijat-kepikõndijat.

Suurele jooksule eelnev päev on laste ja noorte päralt. Toimuvad tasuta Draakoni lastejooksud, mille käigus saavad võimeid proovile panna kuni 11-aastased lapsed. 10–21-aastased noored on oodatud Kahe Silla noortejooksu starti, kus avastamisrõõmu pakub põnev rannapiirkonda läbiv 3 km distants. Sama maa läbivad ka ratastoolis liikujad. Kogu laupäeva toimub Vaasa pargis juba traditsiooniks saanud sporditurg. Sportliku päeva krooniks kaasab Pärnus sündinud ja üles kasvanud maratoonar Roman Fosti huvilised ühisele jooksutreeningule, et jagada viimaseid näpunäiteid pühapäeval toimuvaks suurjooksuks.

Kahe Silla jooksu korraldab Pärnu Kahe Silla Klubi koos arvukate toetajate ja partneritega. Spordisündmuse algatajaks 2001. aastal oli teiste seas kahekordne sõudmise olümpiahõbe Jüri Jaanson.

Endla Kostüümidraama teemaks on lastelavastused

Juba traditsiooniks saanud Endla Kostüümidraama ootab ka tänavu 3. septembril kõiki kostümeeritult Kahe Silla jooksu rada läbima. Tänavu peaks kostüüm olema inspireeritud Endla teatri lastelavastusest ning starti oodatakse nii isetehtud kostüümidega jooksjaid kui ka neid, kes sobiliku kostüümi Endla kostüümilaenutusest leidnud. Peale selle tuuakse koostöös Kirsi Altjõega kõigi spordipeol osalejateni moedemonstratsioon, mille märksõnadeks on sport, looma- ja imemuinasjutud.
Endla Kostüümidraama peetakse 3. septembril kell 11 pealaval. Kõigepealt toimub laste moedemonstratsioon ning seejärel saavad oma kostüüme näidata jooksjad. „Kuna kostüümide teemaks on sellel aastal Endla lastelavastused, siis kutsusime Kirsi kampa, et tema ja laste abiga näidata, mis Endla salakappides peidus on,“ ütles teatri kommunikatsioonijuht Hedi-Liis Toome.
Endla kostüümilaenutus on sel nädalavahetusel erakorraliselt avatud (2. septembril kell 12–15 ja 3. septembril kell 10–15).

Pane tähele

* Kesklinnas toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks muudab märkimisväärselt piirkonnas liikluskorraldust.

* Kuni 5. septembrini saab Pärnus linnaliinibussiga tasuta sõita. Bussikaardi valideerimine ei ole neil päevadel kohustuslik, küll aga soovituslik (raha bussikaardilt maha ei lähe).

* Pärnakatel soovitavad jooksu korraldajad auto koju jätta ning tulla kohale jalgsi, ühistranspordi või jalgrattaga. Jalgrattaparkla asub võistluskeskuses Endla teatri ees.