Arvamus | Linnaleht

Tallinnas mängitakse võim ümber

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee 31.08.2017, 17:39

Nii põnevat aega pole pealinnas kohalike valimiste eel aastaid olnud kui tänavu.

Just Keskerakonna kaheks leeriks lagunemise järel on valmistulemus Tallinnas peaaegu etteennustamatu ning seega ka üsna reaalne, et uueks linnapeaks ei saa ei Taavi Aas ega ka keegi Savisaare nimekirjast.

Kõik märgid viitavad, et Keskerakonna ametliku nimekirja ning nädal tagasi liidu sõlminud Savisaare-Sõõrumaa nimekirja vahel on niivõrd suur vihkamine, et nad ei suuda ega taha valimiste järel koalitsiooni moodustada.

See olukord annabki võimaluse kõigile teistele erakondadele. Tõenäoliselt ei saa sedapuhku keegi pealinnas absoluutset enamust ja valimiste järel algab suur lehmakauplemine. Ei imestaks, kui nii Keskerakond kui ka Savisaare-Sõõrumaa esindajad on võimu nimel valmis loobuma isegi linnapea kohast. Seega ei imestaks, kui oktoobrist on Tallinnas linnapea, keda praegu ei suudaks sellel postil ettegi kujutada. Linnapeaks võib saada isegi Rainer Vakra või Martin Helme.

Kuna sisuliselt mängitakse Tallinnas sel sügisel võim ümber, loodavad sogases vees oma kala kinni püüda ka need, kel esmapilgul ei näi üldse suurt võimalust olevat. IRL üritab korrata sarnast agressiivset kampaaniat nagu nad tegid Eerik-Niiles Krossile 2013. aasta kohalikel valimistel. Rohelised on veel kavalamad, nad annavad igale linlasele võimaluse kandideerida, et saaks seejärel iseenda poolt hääletada. Nii loodavad nad saada koguni 10 protsenti linlaste häältest.