Dilaila | Linnaleht

Ebatavaline armastus

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee 31.08.2017, 17:41

Mu sõbrantsi mees on hüpohondrik. Aga mitte nii, et ta iga hommikuse köhatuse peale kohe endal mõnda tõsist kopsuhaigust kahtlustama hakkaks. 

Ei. Tema hobi ja kinnisidee on hoopis nende koeral mingeid tõsiseid haigusi avastada. Ning nagu loomaomanikud teavad, on veterinaari juures käimine hoopis suurem aja-, närvi-, ja rahakulu kui perearsti kabineti väisamine.

„Kuule, kas sa märkad, et koer vaatab Dilailat kuidagi imelikult?“ uuris mees, kui viimati nende juures veini joomas käisin.

Meie sõbrantsiga vaatasime, aga ei märganud eriti midagi.

„Vaata, tal on nagu üks silmalaug 10% suurem kui teine! No kuidas te siis ei näe! Silmahaigused on väga tõsised, parem, kui helistan kohe loomakiirabisse! Lisaks võib olla tegu varase insuldimärgiga!“ läks kutt juba paanikarežiimi ning haaras telefoni.

Loomakiirabi tuligi kohale, kuulas kutsu südant – too oli jumala üllatunud, miks arstibrigaad äkki tema rahulikku laupäevaõhtust lebo segama tuli – vaatas silmi ja kontrollis temperatuuri, ei leidnud aga midagi eriskummalist.

Sõbrants oli kogu selle vehkimise juures marurahulik.

„Tead, kui me suvilas olime, said kõik endale puugid – mees, kolmeaastane Liisu, tema juba tõsises pensionieas ema – aga meie puukide eemaldamine teda ei huvitanud. Ikka jooksis kõigepealt koera juurde, kontrollis, et puugi pea sisse ei jäänud, ning sõitis samal päeval linna tagasi, et koerale puukentsefaliiditesti teha,“ meenutas sõbrants.

Mis teha, armastus on armastus. Muide, koera tervisekindlustus katab ka homöopaatilise ravi ning kiropraktiku kulud. Mees luges selle hiljuti välja ning on koera mõlema vastuvõttu kirja pannud. Järgmiseks on loomakesel ilmselt vaja psühholoogi, kui asjad nii jätkuvad!

Ahjaa, kas te roheliste uut valimisreklaami olete näinud? Kui nad võidavad, pole Tallinna linnavalitsuse jõulupeole vaja kalli raha eest bändi tellida, linnapeapere peab ise kontserdi maha! Kui aga valimistel hästi ei lähe, on ilmselt oodata räppalbumit.