Värsked Pärnu uudised | Linnaleht

Uue kunsti muuseumis algas teekond lõpmatusse

LL 07.09.2017, 17:11

Pärnu uue kunsti muuseumis avatud sügisnäitus „Teekond lõpmatusse“ võib jääda Esplanaadi 10 asuvas majas viimaseks näituseks.

Näituse lõpukuupäevaks on planeeritud küll 15. oktoober, kuid eraomandis olevas hoones võib muuseum tegutseda 1. oktoobrini. Kui linn või riik ei pane õlga alla muuseumi ideele avada Esplanaadi 10 asuvas hoones, kus on peale muuseumi ka loomeliitude puhkekodu ehk loomekodu, asutakse kollektsioone kokku pakkima. Mark Soosaar ise usub ja loodab, et näitus ei jää siiski tema loodud muuseumi luigelauluks.

„Teekond lõpmatusse“ koosneb viiest omavahel seotud väljapanekust. Näha saab Põhja-Osseetias sündinud, EKA-s tekstiilikunstnikuks kasvanud ja suurema osa oma elust Pärnus elanud Ludmilla Swarczewskaja töid koondnimega „Langevate tähtede otsingul“ ning Eestis sündinud Rootsi maalikunstniku Philiph Luige väljapanekut „Sisemine valgus“.

Pärnus sündinud ehtekunstniku Vivian Schotowsky sadakond hõbeehet on pärjatud pealkirjaga „Kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks“.

Pärnumaal sündinud maali- ja installatsioonikunstniku Andrus Joonase väljapanek kannab pealkirja „Teekond“, märkimata ära kulgemise algus- ja lõpppunkti. Mark Soosaare väljapanek „Teekond tundmatusse“ on koostatud nii uue kunsti muuseumi kollektsioonist leiduvatest kui ka mehe enda loominguteelt pärit teostest.