Dilaila | Linnaleht

Ma ei taha koju! Ei taha!

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee 07.09.2017, 17:16

„Sa ei saa sellest aru, sest sul pole lapsi!“ kriiskas sõbrants mulle sel nädalal näkku.

Ei, see polnud taas üks katseid lapsetuid kahekümnendates naisi alavääristada. Selle ülesandega saab meie peres suurepäraselt hakkama vanaema.

„22 viimne taks! Jäädki vanatüdrukuks või?“ uurib ta kohe, kui oleme terekalli ära teinud. Ei huvita teda statistika, mis näitab, et enamik naisi saab nüüd lapsi pigem kolmekümnendates. Ega ka numbrid, kui palju maksavad lasteaiakohad või tehnikavidinad, mis igal enda mudilase arengust hoolival perel pidavat olemas olema.

Enivei, see polnud meil sõbrantsidega seekord jututeemaks. Tüdrukud olid hoopis meie juures veiniõhtul. Kui nad kõik kesköö paiku liikuma hakkasid, tahtis meie emmest sõbrants minuga veel uue pudeli avada. Ja tegi sellele pea üksi päkad silma, kui mina veel oma ühte klaasikest limpsisin.

Siis helistas talle mees. Sõbrants aga vajutas telefoni kinni ning küsis, kas mul midagi kangemat ka on.

„Kas sul on mehega ikka kõik korras?“ uurisin, valmistudes juba pihiema rolli astuma.

„Kuule, kallis,“ lalises nüüd juba väga veinine sõbrants. „Kas ma võiksin täna öösel sinu juures magada? Pliis-pliis-pliis! Ma ei taha koju minna!“

Olin juba kindel, et kohe on tulemas mingi karm perevägivallalugu. Ning nagu kutsumise peale prõmmis äkki ta mees mu ukse taga. Ei teadnudki, kas tohin ta sisse lasta.

„Mis toimub, kas Karin ei taha jälle koju tulla?“ uuris ta natuke väsinud ilmega.

„Ei taha jah!“ hüüdis joogist kuraasi saanud sõbrants seest juba ise. „Palun, ma tahan kasvõi ühel hommikul sisse magada! No ei taha hommikul kell 6 neid pätajalgu oma voodisse! No palun, Kaido, jääme siia!“

Ning lastetuse kommentaari paiskas ta välja siis, kui mehega teda kahe vahel nagu jonnivat lasteaialast mu korterist autosse tarisime. Võib-olla räägin vanaemale järgmine kord seda lugu?

Ahjaa, mulle meeldis Tõnis Niinemetsa kirjutis, et mehed istugu kodus ja naine teenigu raha. Kallis Tõnis, paljud juba ammu nii teevadki!