Dilaila | Linnaleht

Meie juures ei ahistata!

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee 12.10.2017, 17:43

Seksuaalne ahistamine on sel nädalal kuum teema. Mina jälgin poole tööpäevast USA klatšilehekülgi, et kätt pulsil hoida, milline superstaar järgmisena üles tunnistab, et Harvey Weinstein teda ahistas. Taavi Rõivase sõpradest seal veel juttu pole tulnud.

Loomulikult tuli ahistamine ka meil töö juures teemaks.

„Jumal, naiste elu on ikka nii raske!“ sümpatiseeris noor meesboss. „Igavesed mölakad! Nii tore, et meie kontoris selliseid asju ei juhtu!“

Pärast koosoleku lõppu läks nooruke intern, kes ainult kolm päeva meie juures töötanud oli, tolle tüübiga rääkima. Muuhulgas koukis ta välja pildid ja sõnumid, millega värsked meeskolleegid teda esimese kolme päeva jooksul pommitanud olid. Paneksin mõne pildi hea meelega siia kolumni, et lugejatel neid alasti mehi kümne palli süsteemis hinnata lasta. Aga selleks peaksin vist enne autoritelt-modellidelt luba küsima?

Päeva lõpuks oli ahistamise teema algatanud meesbossi juurest läbi käinud pea iga meie naistöötaja ja paar meest ka. Keda oli laua alt seelikut kandes fotografeeritud, kellele end suvepäevadel paljastatud, kelle töömeilile pornot saadetud...

Enivei, firmal ei jää muud üle, kui kõigile meile seksuaalse ahistamise koolitus kokku panna. Ning loomulikult vastutab selle eest... Ei keegi muu kui mina isiklikult! Lugejad, ootan teie nippe ja trikke, kuidas ahistada ilma vahele jäämata. Koolituse pealkiri jätab mulle ju sisu puhul vabad käed.

Ahjaa, lapsevanematest sõbrantsid on mulle selgeks teinud, et tänapäeval kingitakse autode ja karumõmmide asemel lastele sünnipäevaks ainult raha. Mina oleks küll solvunud, kui pikaaegne sõbrants mulle näiteks 20 euri ümbrikusse paneks... Noorus on hukas ja kapitalismist läbi imbunud!