Vaba aeg | Linnaleht

Vägeva rokimürina kordusväljaanne

Ülo Külm, muusikavaatleja 12.10.2017, 18:00

Maineka Ameerika rokkbändi Rioti ametlikult aastal 2002 ilmunud albumist „Through The Strom“ avaldati parandatud ja täiendatud kordusväljaanne.

Plaat ilmus sel sügisel sarja „40 aastat Riotit“ raames. Albumil mängib tõenäoliselt üks parimaid Rioti koosseise läbi aegade. Lauljaks on suurepärane Mike DiMeo, kes hiljem käis Eestis juba Masterplani vokalistina, kitarristiks ja klahvpillimängijaks tõeline virtuoos ja Rioti alustala Mark Reale, teiseks kitarristiks Mike Flyntz, bassistiks Pete Perez ja supertrummariks Bobby Rondinelli, kes muuhulgas on mingi aeg vägevalt tegutsenud eliitbändides Rainbow ja Black Sabbath.

Kuigi albumi selgelt parimaks jääb just intensiivne sarmikas tundeküllane rokkballaad „Let It Show“, toimivad endises headuses sellest hoopis rajumalt rokkivad „Lost Inside This World“, „Chains (Revolving)“ ja instrumentaalne tippsaavutus, nobe kitarrisõrmitsemine „Isle Of Shadows“.

Huvitavalt on teostatud paar kaveritki – ette on võetud millegipärast brittide raskeroki kõvema tegija UFO publikut alati käimatõmbav klassikaline „Only You Can Rock Me“ ning George Harrisoni tunduvalt mahedam lugu „Here Comes The Sun“.

Uuenenud „Through The Stormi“ hindamatu eriväärtus on eelkõige seni ainult plaadi Jaapani väljaandelt vastu peegeldunud „Someboby“, mis on igati toimiv pala. Kuid peale selle hellitatakse veel nelja varem avaldamata boonuslooga, kolm neist instrumentaalsed ja üks demovariant.

----------------------------

Riot, „Through The Storm“, Metal Blade Records/Sony Music