Vaba aeg | Linnaleht

PÖFF-i võistlusprogrammis on 10 maailmaesilinastust

Linnaleht 02.11.2017, 15:04

Kahe nädala pärast algava pimedate ööde filmifestivali peaauhinna eest hakkab võistlema 18 linateosest, millest kümne filmi puhul on tegu maailmas esimese, seitsme filmi puhul rahvusvahelise ja ühe filmi puhul Euroopa esilinastusega.

Programm on žanriliselt mitmekesine, ulatudes draamast thrilleri ja komöödiast õudusfilmini. PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul on tegu tugevate autorifilmidega. „Eripalgeline valik võib esile kutsuda vastakaid arvamusi, aga autorifilm peabki seda tegema – tekitama vaidlusi ja küsimusi,“ ütles PÖFFi juht Tiina Lokk.

Euroopa filme on võistluskavas kõige rohkem, kaheksa, seitse on pärit Aasiast ja kolm Ameerikast. Eksootikat lisavad Colombia, India ja Kõrgõzstan. Üle kolme aasta võistleb peaauhinnale ka Eesti film, Sulev Keeduse „Mehetapja / Süütu / Vari“. Samuti on Eesti soomlase AJ Annila filmi „Igitee“ kaastootja.

Lavastajatest on kõige rohkem rahvusvahelist tuntust kogunud itaallane Pasquale Scimeca („Pall“) ja katalaan Marc Recha („Vaba elu“), kelle varasemaid filme on näidatud Veneetsias, Cannes´is, Torontos, Locarnos ja teistel nimekatel festivalidel.