Arvamus | Linnaleht

Töö, mida me ise ei tee

Ants Vill, vastutav toimetaja 02.11.2017, 15:44

Kõik teavad, et Vabaduse väljakul lõppes sel nädalal politseiniku käe läbi ühe noore mehe elutee. Sellest kirjutavad kõik meediakanalid, olgu traditsioonilised, olgu uued.

Siiani käib arutelu selle ümber, kas politsei ikka tegutses õigesti, kas neil saatuslikel minutitel oleks saanud teha midagi teisti. Või kas oleks juba varem saanud midagi teisiti teha noore, ilmselt vaimselt tugevalt häiritud mehe lähedased.

Hoopis vähem ja suure hilinemisega on traagilise juhtumiga seoses hakatud rääkima, et on ameteid, mida pidavatel inimestel tuleb mõnikord – me kõik väga loodame, et väga harva – langetada saatusliku kaaluga otsuseid väga kiiresti, vahel sekundi jooksul. Meie kõikide elu on selle võrra turvalisem ja lihtsam, vähem sarnane Metsiku Läänega. See on politseinike ja päästjate õlul, nende igapäev, olles tihti raske koorem, millega peab edasi elama. See on töö, mida me ise tegema ei pea. Muidugi tuleb kõik asjaolud põhjani läbi uurida, aga salongiasjatundjate jutud relva käsitsemise nüanssidest või koguni politseiriigist tuleks küll kõrvale jätta.