Värsked Pärnu uudised | Linnaleht

Uue Kunsti muuseum näitab Pärnu filmifestivali filme

Linnaleht 04.01.2018, 16:58

Pärnu Uue Kunsti muuseumi väärtfilmide kava jätkub jaanuaris Pärnu filmifestivali auhinnatud filmidega. Filmid linastuvad igal neljapäeval ja pühapäeval ning on eestikeelsete subtiitritega.

Kava avafilm on XXXI Pärnu filmifestivali suure auhinna võitnud Mark Aitkeni dokumentaalfilm „Saabusin surnult“, mis linastub teist korda pühapäeval kell 16. Briti režissöör Aitken leidis oma filmi kangelase Juarezi vaimuhaigete varjupaigast Mehhikos. Meest pidas isegi ta tütar ammu surnuks. Kuidas linateose loomine kahe inimese saatused kokku sõlmis ja film vaimsesse kuristikku langenud mehe rajale tagasi aitas, on omaette meistritöö.

Meditsiinidokumentaal „Hallid rakud“ on ühtlasi teadusfilm ja intiimne portree ajukasvajat põdevatest inimestest. Filmi fookuses on vähijuhtumid Hollandis ning erilise väärtuse annavad sellele haruldased psühholoogilised kaadrid neurokirurgidest, kes otsivad patsientide ravimiseks parimaid lahendusi. Filmi näeb 11. jaanuaril kell 17 ja 14. jaanuaril kell 16.

Lastežürii poolt parimaks filmiks valitud „Tolm“ näitab, kuidas igal talvel koonduvad Nepalis tuhanded India ja Nepali inimesed tööle tellisevabrikutesse. Nende hulgas on palju lapsi, kelle koolitee jääb vaesuse tõttu pooleli. Film linastub 18. jaanuaril kell 17 ja 21. jaanuaril kell 16.

Pärnu filmifestivali auhinnatud filmide kava lõpetab 28. jaanuaril kell 17 ja 31. jaanuaril kell 16 linastuv ETV vaatajate lemmikfilm, kunstnik Knutte Westeri ülipersonaalne lugu „Vallaslaps“. Westeri vanaema tõi 1909. aastal ilmale vallaslapse, kellest kasvas autori ema Hervor. Tollases ebademokraatlikus ja vanamoelises Rootsis nimetati vallaslapsi sohilasteks ja hoorasigitisteks. Knutte ema ja vanaema tõsteti korterist tänavale. Raske saatus aga andis vanaemale tugevust ning ta asutas jõulise naisliikumise. Oma vanemate mälestuseks lõi Knutte 800 joonistust ja väntas neist dokumentaalse animafilmi. Nii elavad vaprad naised edasi kunstiteosena.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud