Arvamus | Linnaleht

Meedia mõru võlu

Ants Vill, vastutav toimetaja 11.01.2018, 15:45

Valitsusel oli hea nädal: umbusaldatav keskerakondlasest majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson jäi ametisse.

Tähendab, et koalitsiooni ellujäämisinstinktid töötasid laitmatult. Ega opositsioon rünnakut väga tõsiselt ka võtnud, see oli nende lubadusel keskerakondlasest peaministri Jüri Ratase eelseisva umbusaldamise eelproov.

Aga ega viimane kuu peaministrile ja tema liitlastele muidu väga hea pole olnud. Lisaks riigikogu opositsioonile on nüüd meelepaha väljendanud töötavad pensionärid, kes said kätte esimese uue maksuseaduse tõttu saledama sissetuleku. Ning lakkamatult tuletatakse peaministri parteile meelde, et avaliku raha eest mittesõbraliku naaberriigi telekanalis enda kiitmise saateaega osta on kõlbmatu, et mitte öelda kõlvatu tegu.

Aga himu end pidevalt meedias näidata on suur, nii tellis keskerakondlik pealinnavalitsus taaskord ligi poole miljoni euro eest sedasama kõlvatut saateaega. Näis, erakondade rahastamise järelevalve komisjon olla lubanud nüüd, kui teema on taas kuu üleval olnud, asja uurima hakata.

Siiski, võimupartei liikme himu saada kriitilise peavoolumeedia kibedatest kommentaaridest vaba meediakajastust on veel suurem. Nii pidi peaminister sel nädalal avalikkusele kinnitama, et valitsus ei kavanda riikliku ajalehe loomist ega rahvusringhäälingu tegevusse sekkumist, millest erakonna vähemad liikmed on avalikkuse jahmatuseks avalikult unistanud.

Nii et – veidi kibedavõitu meediapäevad siiski valitsusel.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud