Arvamus | Linnaleht

Eliit tantsib, rahvas vaatab pealt

Kristjan Roos, toimetaja 01.02.2018, 16:32

Eesti 100. sünnipäev 24. veebruaril on nii eriline hetk, et igaüks meist tahab sellest ainulaadsest päevast saada nii võimsa emotsiooni kui vähegi võimalik.

Kui uhke oleks 24. veebruari õhtul see tunne, kui linnade väljakutele on kokku tulnud rahvas, kes tunneb õlg õla kõrval rahvuslikke laule lauldes ühtsustunnet.

Eesti 100 korraldajad on läinud teist teed. Jah, toimuvad traditsioonilised üritused, näiteks lipuheiskamised ja paraad Vabaduse väljakul. Aga paljudele üllatuseks ei ole hetkeseisuga ei Tallinnas ega Tartus 24. veebruari õhtul kavas ühtegi suuremat rahvapidu. Nii võib 24. veebruari õhtu pealinnas välja näha kummaline: linnatänavad on tühjad. Eliit tantsib ERM-is, aga inimesed istuvad kodus ja vaatavad nende lõbutsemist telekast. Kui ikka vaatavad, mõeldes viimase aja skandaalidele.

Võib juhtuda, et Soome 100 tipphetk 5. detsembri õhtul oli Tallinnas isegi uhkem kui meie enda pidupäev. Siis toimus siin vähemalt ilutulestik. Soomlased ise korraldasid enda 100. sünnipäeva õhtul Kauppatori väljakul 100 Soome lipu installatsiooni. Lätlased tähistavad oma riigi sünnipäeva 18. novembrit Riias tulede show’ga. Leedukad korraldavad 16. veebruaril, riigi 100. sünnipäeva õhtul Vilniuses katedraali väljakul suurkontserdi „Leedu laulab“.

Äkki ikka saame veel peo? Lootust ju on. Lõpuks on võimalik ju ka see, et nii nagu suvel korraldati eksprompt Vabaduse väljakul tantsuetendus, siis ka 24. veebruari õhtul sünnib rahva enda initsiatiivil midagi sarnast.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud