Sport | Linnaleht

Soome hokikoondis valiti saja nime hulgast

Linnaleht 08.02.2018, 15:30

Kuigi seekordselt olümpiamängude hokiturniirilt jäävad eemale NHL-i staarid, on suuremates hokiriikides koondise kandidaate ikkagi palju.

Soome hokikoondise mänedžer Jere Lehtinen rääkis jaanuari lõpus YLE-le, et Soome koondise eelvalikus oli lausa sada mängijat. „Kui aasta algas, siis oli meil sada mängijat, keda hakkasime jälgima. Ja juurde tuli veelgi nimesid, mis on positiivne,“ rääkis mängijana omal ajal Stanley Cupi (1999. aastal Dallas Starsiga), MM-i kulla (1995. aastal Rootsis) ja olümpia hõbeda (aastal 2006 Torinos) võitnud Lehtinen. „Soome koondis mängib kiiret ja hoogsat ning hea kaitsega mängu, milles väravavahi mäng peab olema ja ongi heal tasemel,“ tutvustas ta Soome koondise mängustiili.

Soome spordimeedias on üksjagu arutletud teemal, kas 36-aastase vanameistri Lasse Kukkoneni kaasamine olümpiakoondisesse on õigustatud. Kuigi paljude arvates pole Kukkonen enam piisavalt heal tasemel, otsustas Soome peatreener Lauri Marjamäki 13 tiitlivõistlusel osalenud kaitsemängija koondisesse kutsuda.

Olümpia meeste hokiturniir algab kolmapäeval, kui kohtuvad Slovakkia ja Venemaa (kordusena Kanal 12-s kell 22.30) ning USA ja Sloveenia (Kanal 2-s kell 14.10).

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud